Różowe pigułki piękna

UWAGA - Zdradzamy sekret urody!

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej pracujemy, nieregularnie się odżywiamy, a dookoła czyhają na nas zanieczyszczenia i konserwanty. Jeśli doliczymy do tego stres i uwarunkowania genetyczne, mamy prosty wzór na osłabienie lub nawet wypadanie włosów. Można uznać, że jest to konsekwencja rozwoju cywilizacyjnego, ale z rozmów w SPINKY wiemy, że większość z Was nie chce się z tym pogodzić.

I bardzo dobrze! Wroga trzeba najpierw dobrze poznać, a potem z nim walczyć. Zapomnijcie o sposobach naszych babć: skrzyp polny i płukanki z ziół były skuteczne sto lat temu. Obecnie musimy wytoczyć bardziej wyrafinowany i skuteczny arsenał.

Dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu niezbędna jest równowaga wszystkich istotnych mikro i makroelementów. Najważniejsze jest, aby dostarczyć naszemu organizmowi to, czego mu brakuje, a nie wszystkiego po trochu.

W przypadku włosów i paznokci najcenniejsze okazują się aminokwasy siarkowe (metionina, cysteina), które są niezbędne do syntezy keratyny - podstawowego składnika białkowego włosów i paznokci. To właśnie one stanowią cegiełki, niezbędne do budowania włosów. Aminokwasy siarkowe muszą być dostarczane regularnie, gdyż ze względu na swą rolę budulcową nie mogą być zastąpione żadnymi innymi związkami i nie mogą być magazynowane "na zapas".

Szalenie ważne jest także żelazo, dzięki któremu aminokwasy są transportowane do właściwych miejsc. Szczególnie zagrożone deficytem żelaza są kobiety. Obfite krwawienia miesiączkowe i uboga w żelazo dieta może stosunkowo szybko doprowadzić do niedoboru tego mikroelementu. Wskutek tego włosy stają się cienkie, łamliwe i ulegają przerzedzeniu.

Kolejny ważny biopierwiastek to cynk - "minerał piękna". Poprawia wygląd i koloryt skóry, uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm keratyny, a także bierze udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych oraz procesie regeneracji. Wpływ cynku na system immunologiczny powoduje, że skóra na dłużej zachowuje siłę i zdrowie oraz hamuje proces powstawania wolnych rodników.

Szczególne znaczenie w ochronie zdrowia włosów ma również prowitamina B5 - kwas pantotenowy. Witamina ta między innymi jest odpowiedzialna za właściwości mechaniczne włosów: siłę, sprężystość i utrzymanie odpowiedniej wilgotności włosów.

Wybierając w aptece odpowiedni suplement diety, ważne jest, aby wybrać preparat zawierający substancje czynne, odpowiedzialne za odbudowę i wzmocnienie włosów i paznokci. Poszczególne składniki powinny ze sobą współpracować, zwiększając w ten sposób skuteczność preparatu. Taki zestaw zawiera ONOZIS BEAUTY.

{rokbox title=|ONOZIS Beauty| album=|porada|  thumb=|images/stories/porady-obrazy/porada3/onozis_miniaturka_do_powikszenia.jpg| } images/stories/porady-obrazy/porada3/onozis_60rozmir po powikszeniui.jpg {/rokbox}

Różowe tabletki ONOZIS BEAUTY, których jesteśmy ambasadorem, zostały opracowane i przetestowane we współpracy z Dermatologiczną Kliniką Uzdrowiskową w Iwoniczu-Zdroju, kierowaną przez prof. Andrzeja Langnera. Oryginalny zestaw znanych składników czynnych o ugruntowanym zastosowaniu w pielęgnacji, leczeniu uzupełniającym i profilaktyce schorzeń skóry, włosów czy paznokci, zwiększa biodostępność preparatu oraz efektywność transportu tych składników do miejsc istotnych terapeutycznie.

Co jeszcze przemawia na korzyść różowych tabletek? Na pewno cena - koszt miesięcznej kuracji to około 30-40 zł. Podobne preparaty zagranicznych koncernów po pierwsze kosztują 2-3 krotnie więcej, a po drugie nie zawierają tych wszystkich składników aktywnych, co ONOZIS BEAUTY.

Wielu klientów SPINKY miało okazję przekonać się o dobroczynnym wpływie ONOZISU na organizm. Podczas ubiegłorocznej akcji promocyjnej niektórzy z Was otrzymali nawet kilkumiesięczny zapas tabletek. Ci, którzy pamiętali o regularnym ich zażywaniu, pierwsze rezultaty zauważyli już po 3-4 tygodniach i w nagrodę bawili się na różowej imprezie PINK DAY BEAUTY w warszawskim klubie QUQU.

Jeśli dołożymy do tego właściwie zbilansowaną dietę oraz zewnętrzną pielęgnację dobrymi kosmetykami - efekt pięknych i zdrowych włosów mamy jak w banku.