Uroda Uroda

Męskie głowy damskim okiem

Kobiety twierdzą, że najseksowniejsi są łysi (o ile mają aparycję Bruce'a Willisa) oraz szpakowaci (George Cloneey). Jeśli jednak nie pasujesz to tych kanonów urody, zamiast golić się na zero lub udawać, że włosy same się ułożą bez ingerencji grzebienia i nożyczek, zainwestuj w swój nowy look. O ile kobiety mogą poszaleć z kolorami i stylizacjami, o tyle u mężczyzn liczy się cięcie. Mistrzowskie cięcie.

Więcej…Męskie głowy damskim okiem

Trendy w makijażu

Makijaż na lato 2010 jest przede wszystkim świeży, bardzo naturalny i delikatny. Dominuje zwiewność, dziewczęca naturalność jak i ponadczasowa elegancja. Za sprawą intensywnych i wyrazistych kolorów ożyje atmosfera gorących krajów. Podstawą letniego makijażu jest zdrowo wyglądająca skóra, naturalnie lub dzięki podkładom i rozświetlającym pudrom o odcieniach złotawobrązowych lub beżowych dla ciemnej karnacji oraz koralowych z dodatkiem różu dla blondynek - radzi wizażystka Magda Zawadzka.

Więcej…Trendy w makijażu

Różowe pigułki piękna

UWAGA - Zdradzamy sekret urody!

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej pracujemy, nieregularnie się odżywiamy, a dookoła czyhają na nas zanieczyszczenia i konserwanty. Jeśli doliczymy do tego stres i uwarunkowania genetyczne, mamy prosty wzór na osłabienie lub nawet wypadanie włosów. Można uznać, że jest to konsekwencja rozwoju cywilizacyjnego, ale z rozmów w SPINKY wiemy, że większość z Was nie chce się z tym pogodzić.

Więcej…Różowe pigułki piękna

Masaż a ciśnienie krwi

Badania naukowe wskazują, iż częste i regularne zabiegi masażu w znacznym stopniu wpływają na poprawienie funkcjonowania układu krążenia. Jakkolwiek niewyjaśniony pozostaje sposób, w jaki się to dzieje, to statystyki potwierdzają skuteczność masażu w obniżaniu ciśnienia krwi oraz w przywracaniu właściwej gospodarki hormonalnej organizmu. Przeprowadzone analizy pozwoliły stwierdzić, że regularnie wykonywany masaż grzbietu i kończyn dolnych obniża zarówno ciśnienie skurczowe jak i rozkurczowe u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Więcej…Masaż a ciśnienie krwi

Sekret pięknych włosów

Piękne włosy to zadbane włosy - błyszczące, gładkie i zdrowe. Żeby robiły nam dobrą reklamę - trzeba im poświęcić czas. Im dłuższe włosy, tym więcej czasu, ale też i satysfakcja większa.

Gęste, lśniące włosy sięgające za ramiona wyglądają pięknie. Grube włosy należy jednak wycieniować. Łatwiej je będzie ułożyć, a cała fryzura nabierze lekkości. Wycieniowanie pasm na całej długości nie przeszkodzi w upięciu czy zrobieniu końskiego ogona wtedy, gdy nie masz ochoty nosić ich rozpuszczonych. Cieńsze włosy lepiej podcinać częściej i nie zapuszczać na siłę. Ładniej i zdrowiej będą wyglądały nieco krótsze, o mocnej linii cięcia.

Więcej…Sekret pięknych włosów