Trendy w makijażu

Makijaż na lato 2010 jest przede wszystkim świeży, bardzo naturalny i delikatny. Dominuje zwiewność, dziewczęca naturalność jak i ponadczasowa elegancja. Za sprawą intensywnych i wyrazistych kolorów ożyje atmosfera gorących krajów. Podstawą letniego makijażu jest zdrowo wyglądająca skóra, naturalnie lub dzięki podkładom i rozświetlającym pudrom o odcieniach złotawobrązowych lub beżowych dla ciemnej karnacji oraz koralowych z dodatkiem różu dla blondynek - radzi wizażystka Magda Zawadzka.

Ważną rolę odgrywa również bronzer, który otula cerę ciepłym, słonecznym blaskiem zachowując jednocześnie naturalny wygląd. Bardzo modne w tym sezonie są również podkreślone delikatnym różem policzki wyglądające niczym zalane rumieńcem.

Proponowane odcienie na oczy to nasycone barwy szmaragdowej zieleni, miedzi, granatu, jak i bardziej stonowane odcienie ziemi, beże, ciepłe brązy, złota.
Pastelowe barwy na oku możemy łączyć ze sobą tworząc artystyczny make-up nawet z 3-4 kolorów. Nie zabraknie jednak bardziej drapieżnej strony kobiet czyli "smoky eyes". W tym sezonie lansowane są geometryczne kształty, tak więc kreska nie powinna być dokładnie roztarta, a nawet pociągnięta mocniej ku skroni.

Dla wyrazistego wizerunku rzęsy podkręcone i kruczoczarne. Świeżym akcentem na buzi są usta, na które w tym sezonie kładziemy wyłącznie pomadki w kolorach koralu, pomarańczy, różu oraz bezbarwne błyszczyki.

Tak więc możliwości mamy kilka, każda z Was znajdzie dla siebie coś fajnego. Eksperymentujmy i cieszmy się zarówno latem, jak i letnimi trendami.